Dzień Życzliwości

By Anna de on Listopad 23, 2020 in 2018/2019 Ogólne with No Comments

Dzień Życzliwości

Nie od dziś wiadomo, że dobre słowo, uśmiech na wagę złota jest.  Chociaż jest to istotne nie tylko od święta, istnieje dzień, kiedy szczególnie się o tym pamięta.  I w naszym przedszkolu dzieci o dniu życzliwości pamiętały,  magiczne słowa i dobre czyny przez cały dzień królowały.  Wszyscy też we wspólnej zabawie udział braliśmy,  a na znak życzliwości prace plastyczną wykonaliśmy. Pamiętajcie! Obcy czy przyjaciel – lepiej się poczuje, gdy mu ktoś na co dzień swoją dobroć ofiaruje.

20 listopada w naszym przedszkolu przez cały dzień w czasie zabaw i zajęć dzieci zastanawiały się co to jest koleżeństwo, uprzejmość i życzliwość wobec rówieśników i dorosłych i jak można je okazywać. Rozpoznając i nazywając własne uczucia przeżywane w różnych sytuacjach uczyły się wczuwać w emocje innych, dzięki czemu samodzielnie znalazły odpowiedź na pytanie: dlaczego warto być życzliwym.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć

top