Międzynarodowy projekt AIESEC International Kindergarten

By Anna de on Marzec 1, 2020 in 2018/2019 Ogólne with No Comments

Międzynarodowy projekt AIESEC International Kindergarten

W styczniu i lutym Nasze Przedszkole brało udział w projekcie wymiany międzynarodowej INTERNATIONAL KINDERGARTEN organizowanym przez AIESEC we współpracy z ONZ  dla realizacji 4  celu Zrównoważonego Rozwoju 2030, jakim jest: „DOBRA JAKOŚĆ EDUKACJI”

AIESEC  to największa międzynarodowa, pozarządowa organizacja działająca w 113 krajach świata i zrzeszająca ponad 60000 członków. Od 1948 roku realizuje misję: “Pokój i pełne wykorzystanie ludzkiego potencjału”. Studenci w ramach wolontariatu realizują rożne projekty, służące rozwiązaniu kulturowych, ekonomicznych, społecznych i ekologicznych problemów współczesnego Świata.

INTERNATIONAL KINDERGARTEN jest projektem o charakterze edukacyjno – wolontariackim adresowanym do przedszkoli. Jego głównym założeniem jest poznanie dalekich kultur, szerzenie wśród najmłodszych tolerancji, nauka języka angielskiego poprzez gry i zabawy oraz umożliwienie dzieciom od najmłodszych lat poznawania i oswajania się z różnorodnością otaczającego nas Świata.

W ramach projektu w Naszym Przedszkolu gościliśmy pana JOSE ISABEL PEREIRA RODRIGEZA z Meksyku. Wolontariusz prowadził z dziećmi interaktywne zajęcia: plastyczne, taneczne, muzyczne, kulturowe aby w atrakcyjny sposób przekazać wiedzę o Meksyku. Pan Jose uczestniczył w zajęciach nauki języka angielskiego, wspierał nauczyciela prowadzącego, ale również realizował własne propozycje: wprowadzał gry i piosenki. W zamian  przedszkolaki spontanicznie uczyły wolontariusza języka polskiego. Pan Jose brał udział w celebrowaniu przedszkolnych uroczystości: Bal Karnawałowy, Święto Babci i Dziadka, a także szeregu różnych działań: warsztaty „Edukacji Kreatywnej”, zabawy z chustą klanza, warsztaty pt: „Gry i zabawy z różnych stron świata – robimy piniatę”, zajęcia z gimnastyki korekcyjnej, rytmika,  obchody „Dnia Bezpiecznego Internetu”, projekty „Bliżej Pieska” i „Mamo tato wolę wodę”.

Projekt INTERNATIONAL KINDERGARTEN był niesamowitą przygodąJ! Przyniósł wiele radości i pożytku dla całej społeczności przedszkola: dzieci, rodziców, kadry, a także dla samego wolontariusza. Projekt wkomponował się w naturalne potrzeby wychowanków: ciekawość świata, chęć odkrywania, zadawania pytań, bawienia się pomysłami. Dzieci miały niesamowitą okazję do bezpośredniego kontaktu z obcokrajowcem, rozwijania dużej sympatii pomimo pewnych trudności komunikacyjnych. Dzięki dużemu zaangażowaniu wolontariusza, dzieci, rodziców i kadry w podejmowane aktywności wiele nauczyliśmy się od siebie nawzajem na temat zwyczajów i tradycji naszych krajów. Ta wizyta pozostanie dla nas niezapomnianaJ

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć

top