Spotkanie z Pszczelarzem

By Anna de on Październik 14, 2019 in 2018/2019 Ogólne with No Comments

Spotkanie z Pszczelarzem

3 października nasze przedszkole odwiedził pszczelarz. Spotkanie rozpoczął opowieścią o podziale rodziny pszczół, w zależności od pracy jaką wykonują, oraz przedstawił poszczególne etapy powstawania miodu. Przedszkolaki wiedziały, że na czele pszczelej  rodziny stoi królowa. Dowiedziały się natomiast,że są pszczoły ,,zbieraczki”- pozyskujące z kwiatów pyłek i nektar, który przekazują do ula pszczołom robotnicom. Przy tej czynności nektar zostaje wzbogacony cennymi enzymami pszczół. Następnie dzieci miały możliwość zobaczenia przenośnych uli oraz ramek na których znajdowały się plastry wosku, w których pszczoły przechowują miód. Oglądały plastry z komórkami, w których przeobrażają się pszczoły od jajeczka, przez poczwarkę aż do dorosłej postaci pszczoły.

Dzieci oglądały słoiczki z różnymi rodzajami miodu i mogły go spróbować, gdy pan pszczelarz  posmarował nim wafelki. Cennym produktem pozyskiwanym przez pszczelarza jest wosk pszczeli. Na zakończenie spotkania  przedszkolaki z woskowych tabliczek i sznurka wykonały ,,pachnące” świeczki. Podsumowując spotkanie dowiedzieliśmy się, jaką ważną rolę odgrywają pszczoły w ekosystemie- bez nich nie byłoby nie tylko miodu, ale także owoców, warzyw i kwiatów.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć

top