Biesiada patriotyczna z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości

By Anna de on Listopad 26, 2018 in 2018/2019 Ogólne with No Comments

Biesiada patriotyczna z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości

9 listopada 2018 r. w naszym przedszkolu odbyła się biesiada patriotyczna z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Program artystyczny uświetniający tę rocznicę został przygotowany przez grupę V oraz VI. Podczas wspólnego świętowania śpiewaliśmy piosenki o tematyce patriotycznej: Jesteśmy Polką i Polakiem, Rodzinny kraj, Polska, Cieszymy się Polsko z Twojej wolności oraz recytowaliśmy wiersze dotyczące symboli narodowych, a także wiersze pt. Moja Ojczyzna Dziękuję Polsko. Ponadto zaprezentowaliśmy taniec ludowy Maryneczka. O godzinie 11:11 wszystkie przedszkolaki wraz z personelem śpiewały hymn narodowy. Po odśpiewaniu hymnu rozwiązywaliśmy quiz o Polsce. Dzieci miały okazję wykazać się sporą wiedzą na temat historii i geografii naszej Ojczyzny. Biesiada patriotyczna była doskonałą okazją dla kształtowania poczucia przynależności narodowej i postawy patriotycznej oraz poszerzenia wiedzy na temat historii Państwa Polskiego.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć 

top