Oszczędzanie energii we Wrocławiu – nasza wspólna sprawa

By Anna de Ostoja Starzewska on Luty 23, 2018 in 2017/2018 Ogólne with No Comments

Oszczędzanie energii we Wrocławiu – nasza wspólna sprawa

Nawyk oszczędzania energii i wody należy wyrabiać już od najmłodszych lat. Tylko w ten sposób można zadbać o ciągle zmniejszające się zasoby środowiska naturalnego. Realizując w naszym przedszkolu treści ekologiczne staramy się przybliżyć dzieciom znaczenie energii dla życia człowieka. W czasie zajęć, zabaw, wycieczek przekazujemy dzieciom wiedzę na temat źródeł energii i sposobów jej oszczędzania, pokazujemy także źródła odnawialne.

15 lutego obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Oszczędzania Energii. Podczas zajęć, które odbyły się w grupie III, IV, V i 0 dzieci zapoznały się z wyglądem żarówek energooszczędnych, poznały sposoby wytwarzania energii oraz zasady postępowania z „elektrośmieciami”.