Warsztaty ekologiczne „Selektywna zbiórka odpadów” – Ekosystem

By Anna de Ostoja Starzewska on Luty 15, 2018 in 2017/2018 Ogólne with No Comments

Warsztaty ekologiczne „Selektywna zbiórka odpadów” – Ekosystem

„Do którego pojemnika wyrzucić skoszoną trawę, co zrobić ze zużytą baterią, gdzie wrzucić karton po mleku lub po soku? Czy warto pakować kanapki w folię aluminiową? Czy na zakupy zabierać długo rozkładającą się foliową reklamówkę, a może wybrać torbę wielokrotnego użytku, którą w dodatku można samemu stworzyć. Co zrobić ze starą lodówką, pralką, mikrofalówką? Co to jest PSZOK?

Właśnie o tym mówiono dzieciom podczas warsztatów ekologicznych sponsorowanych przez Ekosystem. Spółka prowadziłą zajęcia, których celem było nauczenie dzieci prawidłowych nawyków dbania o środowisko. Podczas warsztatów najmłodsi zdobyli wiedzę na temat ochrony środowiska, ze szczególnym naciskiem na segregację odpadów. Zajęcia prowadzone byływ przyjaznej atmosferze, z wykorzystaniem różnych, kreatywnych pomocy dydaktycznych.

W ten sposób kształtowana jest postawa ekologiczna. Dzieci zapoznają się z zasadami segregacji odpadów, rozróżniają znaczenie słów recykling i upcykling, dowiadują się, że odpady to nie śmieci, lecz wartościowe surowce. Zajęcia podzielone są na część teoretyczną oraz praktyczną. Najpierw krótka pogadanka na temat segregacji odpadów, a następnie nauka poprzez zabawę. .  Dzieci mają możliwość zagrania m.in. w zabawę w spostrzegawczość ekoznaków, wymyślają jak można chronić środowisko a dla starszych dzieci organizowana jest akcja malowania toreb i ozdabiania ich ekoznakami. Uczestnicy po warsztatach otrzymują niespodzianki, np. bidony wykonane z trzciny cukrowej, bardzo przyjazne dla środowiska, biodegradowalne; ekologiczne torby wielokrotnego użytku, książeczki „Jaś i Małgosia segregują odpady”, ekoporadniki, informatory jak należy segregować odpady. Gadżety te mają zachęcić dzieci i ich rodziców do wspólnych działań na rzecz środowiska, w tym do segregowania odpadów.

Kształtowanie właściwiej postawy wobec środowiska należy rozpocząć od najmłodszych lat, dlatego nasze Przedszkole dokłada wszelkich starań, aby edukację ekologiczną wprowadzać już od najmłodszych lat.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć 

top