Mamo, Tato, wolę, wodę! – 10 edycja

By Anna de on Luty 13, 2018 in 2017/2018 Ogólne with No Comments

Mamo, Tato, wolę, wodę! – 10 edycja

W roku szkolnym 2017/2018 nasze Przedszkole przystąpiło do 10 edycji ogólnopolskiego programu „Mamo, Tato, wolę wodę”.  Nieprzerwanie od roku 2015 uświadamiamy dzieciom konieczność picia wody dla zdrowia oraz różnorodnego wpływu na otaczające nas środowisko.

Główny cel programu „Mamo, tato, wolę wodę” skupia się na edukowaniu dzieci w zakresie pozytywnego wpływu wody na organizm człowieka. W tej edycji będziemy kontynuować tematy prozdrowotne oraz tematy proekologiczne. Przekażemy najmłodszym min. wiedzę dotyczącą znaczenia drzew dla człowieka, zachęcimy do wspólnego sadzenia oraz poruszymy temat recyklingu opakowań PET.

    Ta edycja programu edukacyjnego będzie trwała w naszym przedszkolu od lutego do końca kwietnia 2018. Podczas 10 edycji zostanie przeprowadzony konkurs, który przybierze formę Święta Wody i Zdrojka.

Przedszkolaki z gr II, V i 0, poprzez wspólne działania mają szansę wzbogacić wiedzę z dziedziny zdrowia, wykształcić postawę prozdrowotną, nabyć określone umiejętności oraz przyswoić prawidłowe przyzwyczajenia i nawyki higieniczno-zdrowotne.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć

top