Zielona Flaga dla Przedszkola

By Anna de on Grudzień 28, 2016 in 2016/2017 Ogólne with No Comments

Zielona Flaga dla Przedszkola

Kapituła Programu Szkoły dla Ekorozwoju zadecydowała o przyznaniu certyfikatów Zielonej Flagi oraz certyfikatów Lokalnego Centrum Aktywności Ekologicznej. Wśród laureatów znalazło się również NASZE PRZEDSZKOLE, które otrzymało w tym roku Zieloną Flagę. 

Zielona Flaga jest prestiżowym, międzynarodowym tytułem, który nadawany jest przedszkolom/ szkołom na całym świecie w ramach Programu Eco-Schools, w którym uczestniczy ponad 15.000 szkół z z 53 krajów Europy, a także Afryki, Ameryki Płd., Azji i Oceanii.

Uroczyste wręczenie certyfikatów odbyło się 15 grudnia 2016 r. podczas XIV Ogólnopolskiego Zjazdu Szkół dla Ekorozwoju we Wrocławiu. Szkoły dla Ekorozwoju to program edukacji i aktywności ekologicznej realizowany przez Fundację Partnerstwo dla Środowiska. Przyznane certyfikaty są potwierdzeniem wysokiego poziomu prowadzonej w tych placówkach edukacji ekologicznej i ogromnego zaangażowania w sprawy ekologii.

Otaczająca nas przyroda jest bezcennym skarbem. Szacunku do niej powinniśmy uczyć już od najmłodszych lat – kształtując wrażliwość dziecka na piękno natury, ucząc ochrony środowiska dbamy o przyszłość kolejnych pokoleń.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć

top