Zielona Flaga dla Przedszkola

By Anna de on Styczeń 17, 2018 in with No Comments

'

Kapituła Programu Szkoły dla Ekorozwoju zadecydowała o przyznaniu certyfikatów Zielonej Flagi oraz certyfikatów Lokalnego Centrum Aktywności Ekologicznej. Wśród laureatów znalazło się również NASZE PRZEDSZKOLE, które otrzymało w tym roku Zieloną Flagę. 

Program ten angażuje młodych ludzi w ochronę środowiska naturalnego. Wszystko zaczyna się w grupie przedszkolnej, następnie obejmuje całą placówkę i ostatecznie sprzyja pozytywnym zmianom w całej społeczności. Dzięki programowi Eko-Szkoły młodzi ludzie doświadczają pozytywnego wpływu swoich działań. Mają możliwość wyrażenia swojego stanowiska w sposobie zarządzania środowiskowego swoich szkół i przedszkoli.

Zwieńczeniem tych działań jest certyfikacja i prestiż, który towarzyszy przyznaniu Zielonej Flagi. Program Eko-Szkoły to idealny sposób, by szkoły podjęły działania ku poprawie środowiska naturalnego zarówno w szkole, jak i społeczności lokalnej. Działania te mają jednocześnie pozytywny wpływ na życie młodych ludzi, ich rodzin, personel szkolny i władze lokalne.

 

Międzynarodowa strona internetowa programu – www.ecoschools.global

Strona internetowa Fundacji dla Edukacji Ekologicznej – www.fdee.org

top