Wyprawa do sklepu

By Agnieszka Uher on Marzec 3, 2018 in with No Comments

Wszystkie dzieci wiedzą o tym, że aby być zdrowym i silnym należy jeść to, co zawiera dużo witamin. Najwięcej witamin jest oczywiście w owocach i warzywach. Aby przybliżyć dzieciom wygląd wszystkich owoców i warzyw wybraliśmy się na wycieczkę do sklepu warzywnego. Dzieci rozpoznawały i nazywały wybrane owoce i warzywa, a także dowiedziały się, gdzie rosną i z jakiego kraju pochodzą. Podawały również nazwy przetworów i produktów, do których używa się warzyw i owoców. Nauczycielka zwróciła dzieciom uwagę na to, że zanim warzywa i owoce trafią do naszego brzuszka, muszą być najpierw porządnie umyte. Wizyta w sklepie wszystkim się podobała, ponieważ była bardzo pouczająca, a pani ekspedientka bardzo miła. Po powrocie do przedszkola dzieci mogły skosztować zakupionych w sklepie warzyw. Mamy nadzieję, że niedługo ponownie będziemy mogli tu przyjść z wizytą.