Wycieczka na Piknik Naukowo Recyklingowy

By Anna de on Grudzień 1, 2019 in with No Comments

27.11.2019 roku dzieci z grupy 2wybrały się na piknik naukowy o tematyce ekologicznej  w ramach Wrocławskich Dni Recyklingu, organizowanych przez Urząd Miasta Wrocławia, Zespół Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży „Kopernik” oraz spółkę Alba S.A . Celem Wrocławskich Dni Recyklingu jest podnoszenie wiedzy i świadomości mieszkańców na temat selektywnej zbiórki odpadów i ich przetwarzania oraz osiągnięcie jak najwyższych poziomów recyklingu odpadów.

Przedszkolaki uczestniczyły w pokazach naukowych szalonej ekipy naukowców Pana Korka oraz licznych warsztatach: tworzenia przypinek i magnesów, papieru czerpanego, upcyclingowe, projektowania toreb wielorazowego użytku.

Wycieczka dostarczyła wiele wspaniałych wrażeń i przeżyć a także przypomniała jak ważne jest segregowanie odpadów