Wycieczka do Stadniny Koni Ardena

By Agnieszka Uher on Październik 1, 2018 in with No Comments

26 września dzieci z grupy VI wybrały się na wycieczkę do Stadniny Koni Ardena w Gałowie . Opiekunowie zwierząt opowiadali nam o sposobach pielęgnowania pupili, o bezpieczeństwie podczas przebywania ze zwierzakami, a także o różnych historiach (również tych miłosnych) swoich podopiecznych. Dzieci poznały najmniejszego konika na świecie JJ`a, kucyka Tornado,  przyjazną, mięciutką alpakę Tysię, krówkę Balbinkę, Koziołka Mozzarta i Maćka, ciekawską lamę- Kajtka oraz króliczki, świnki i gąski. Przedszkolaki miały możliwość wejścia również do wybranych zwierząt. W kurniku zaprzyjaźniły się z kurami, a także nauczyły się rozpoznawać jajo kurze od kaczego; poskakały razem z kózkami, a na koniec głaskały cudowną Tysię, która rozpoczęła swoje spotkanie z dziećmi od zabawy w chowanego. Dzieci wykonały również kotyliony patriotyczne, a także raczyły się kiełbaskami z grilla. Pogoda nam dopisała, a radość na twarzach dzieci była najpiękniejszym podsumowaniem naszej wycieczki.