Projekt edukacyjny „STOP-SMOG”

By Anna de Ostoja Starzewska on Marzec 10, 2017 in with No Comments

Nasze Przedszkole realizuje projekt edukacyjny „STOP-SMOG”, który został zainicjowany przez EkoCentrum Wrocław i skierowany do wrocławskich przedszkoli. Przedszkolaki z grupy II i z grupy IV podnosiły poziom świadomości ekologicznej w zakresie problemu złej jakości powietrza. Zapoznały się z pojęciem smogu i zanieczyszczenia powietrza. Nauczycielki pracując metodą projektu dostarczyły dzieciom kompleksowej wiedzy na temat skutków zdrowotnych złej jakości powietrza, głównych przyczynach tego stanu oraz sposobach przeciwdziałania jemu.

Organizatorem projektu „Od niskiej emisji do wysokiej jakości powietrza” jest Dolnośląski Alarm Smogowy, Stowarzyszenie Ekologiczne EKO-UNIA oraz Fundacja Ekorozwoju.