Mamo, Tato, wolę, wodę! – 9. edycja!

By Anna de Ostoja Starzewska on Luty 28, 2017 in with No Comments

Nasze przedszkole w miesiącu lutym realizowało ogólnopolski program „Mamo, Tato, wolę, wodę! . Celem programu zdrowotnego jest edukowanie dzieci w zakresie pozytywnego wpływu wody na organizm człowieka i jej znaczenia dla całego środowiska.

W 9 edycji rozszerzyliśmy zakres programu o tematy proekologiczne. Przekazaliśmy dzieciom wiedzę dotyczącą znaczenia drzew dla człowieka, zachęciliśmy ich do poruszenia tematyki recyklingu opakowań PET. Do wsparcia w przedstawieniu tych tematów wykorzystaliśmy całkowicie nową, autorską aplikację. Bohaterem aplikacji był Zdrojek, który stał się interaktywnym przyjacielem.

Przedszkolaki z grupy II i z grupy IV wzięły również udział w ogólnopolskim konkursie „Zabawka z butelki”. Wykorzystując ponad 300 butelek PET po wodzie stworzyły innowacyjny samochód.