List do Ciebie dziś piszemy I świąteczną pocztą go wyślemy

By Anna de on Listopad 30, 2019 in with No Comments

Pod koniec listopada dzieci z grupy V napisały, a właściwie narysowały jak potrafią najpiękniej listy z życzeniami oraz zaproszeniem  do św. Mikołaja. Następnie przedszkolaki wybrały się do Urzędu Pocztowego, aby wysłać swoje listy. Przy okazji dzieci zapoznały się z wyglądem poczty, jej wyposażeniem i urządzeniami: półki na listy i paczki, skrzynki pocztowe, wagi, worki na listy, pieczątki, regały na kartki i czasopisma. Dzieci poznały różne rodzaje listów: zwykłe, polecone, ekspresowe, lotnicze, kartki, telegramy; wzbogaciły słownictwo w zwroty: awizo, przesyłka, rozmowa telefoniczna. Przedszkolaki utrwaliły znajomość swojego nazwiska, imienia, adresu domowego i przedszkola oraz prawidłowego adresowania listów.