Akademia Młodego Kucharza – warsztaty kulinarne

By Anna de Ostoja Starzewska on Kwiecień 8, 2017 in with No Comments

Dzieci z gr I, gr II, gr III i gr IV postanowiły rozwinąć swoje zainteresowania kulinarne uczestnicząc w warsztatach z gotowania organizowanych przez Akademie Młodego Kucharza. Głównym założeniem było sprawić, aby dziecięce zabawy w kuchni przerodziły się w prawdziwą pasję do urozmaiconego i zdrowego gotowania w dorosłym życiu.  Te zajęcia to fascynująca podróż do świata smaków, zapachów i kolorów.  Zajęcia te miały na celu nauczyć dzieci czerpania radości ze wspólnego przygotowywania potraw oraz zachęcić przedszkolaki do zdrowego odżywiania pokazując, że to, co jest zdrowe może też ładnie wyglądać i wyśmienicie smakować. Dzięki warsztatom kulinarnym dzieci rozwijały nawyki racjonalnego i zdrowego odżywiania, nabyły umiejętność planowania i organizowania swoich działań, rozwijały swoją kreatywność, samodzielność, sprawność manualną, zapoznały się z zasadami savoir- vivre przy stole. Wspólne przyrządzanie posiłków było również okazją do wzmocnienia współdziałania i przyjaźni między dziećmi.